Witajcie kochani! 😉

Nazywam się Daria Jaskólska i jestem absolwentką Behawiorystyki zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, a to jest mój blog, który prowadzę z myślą o (przyszłych) właścicielach zwierząt, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat mechanizmów zachowania swojego pupila. Mam nadzieję, że dzięki moim wpisom zrozumiecie, że każda reakcja Waszego kota, czy też psa ma swoje uzasadnione podłoże. Zachowanie zwierzęcia nigdy nie jest „złośliwością” lub „celowym” utrudnianiem życia opiekunom.

kot przybija piątkę leży na kanapie zachowanie pupila zrozumiecpupila

Mimo że, w dzisiejszych czasach w Internecie można znaleźć wszystko, ludzie są coraz bardziej wykształceni, to nadal wiedza o zachowaniu się zwierząt jest znikoma. Od wieków utarło się przekonanie, że kot jest potrzebny do łowienia myszy, a pies ma pilnować podwórka i odstraszać nieznajomych. Nikt nie przejmował się tym co nasz pupil do nas mówi.

Teraz świadomość ludzi wzrasta! 😉 Właściciele chcą polepszyć życie zwierząt, traktują je niekiedy jak własne dzieci, a mimo to, nie potrafią znaleźć z nimi wspólnego języka. Doprowadza to do wielu konfliktów na linii człowiek – zwierzę. Skutkuje to najczęściej pozbyciem się „problemu” z domu, bo brudzi, szczeka, gryzie, poszarpał moją ulubiona kanapę itd. itp.. Często nie zauważamy sygnałów jakie wysyłają nam nasi pupile. Nie potrafimy ich odczytać, poprawnie zinterpretować, przez co rodzi się frustracja zarówno w nas jak i w naszym zwierzęciu. Nie jest to nic nadzwyczajnego, gdyż nikt z nas nie dostaje instrukcji obsługi kota czy psa.

Czym zajmuję się na blogu?

W zamieszczanych wpisach będę chciała wyjaśnić co Wasz pupil do Was mówi i co oznacza jego zachowanie. Jak poradzić sobie w problemowej sytuacji „bez wyjścia”. Skupię się również na szkoleniu za pomocą pozytywnego wzmocnienia oraz informacjami na temat co zmienić, by na co dzień cieszyć się bezproblemową relację ze zwierzęciem.

Chciałabym również poruszyć nieco kontrowersyjne tematy, czy mity dotyczące zachowań zwierząt domowych.

Informacje zawarte na blogu mogą nie sprawdzać się w 100% w przypadku Waszych pupili, nadal uczę się i pogłębiam swoja wiedzę na temat behawioru zwierząt, nie wiem wszystkiego. Jeśli masz jakieś pytanie, czy wątpliwość zostaw komentarz lub napisz do mnie maila 😉

Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam do śledzenia wpisów 🙂

Daria