14 września 2017 Daria 0Comment

Zabawa z kotem i psem

Dlaczego rozrywka jest ważna?

 

Hej kochani! 😉 Dzisiaj pokażę Wam dlaczego warto bawić się ze swoim pupilem oraz jakie korzyści masz z tego Ty jak i Twoje zwierzę. Zapraszam do lektury 😉

Zabawa, każdemu z nas kojarzy się z relaksem i przyjemnością. Dzięki niej dzieci poznają świat, nawiązują kontakty z rówieśnikami, jak również przeciwdziałają nudzie. Z naszymi pupilami jest niemal identycznie. Zabawki to niezbędne wyposażenie naszego kota o czym pisałam TUTAJ. Dlaczego więc część osób zapomina o zapewnieniu rozrywki swojemu zwierzęciu? Oto 4 powody, dla których warto zacząć już dziś!

  1. Wzmocnisz więź ze swoim pupilem

Codzienna zabawa pozytywnie wpływa na Ciebie i Twoje zwierzę. Sesje zabawowe, które zapewniasz swojemu kotu lub psu pozwalają Wam miło spędzić czas w swoim towarzystwie. Jeśli zabawa jest przyjemna dla obu stron, po pewnym czasie staje się najbardziej wyczekiwaną częścią doby. Czy po ciężkim dniu relaks z pupilem nie przepędza wszystkich smutków?

zabawa z psem ze zwierzęciem zrozumiecpupila

  1. Odpędzisz nudę

Nuda to największy wróg naszego pupila. Kiedy idziesz do pracy Twoje zwierzę pozostaje samo na długie godziny. To wtedy najczęściej zaczynają się problemy z niszczeniem mebli, dywanów czy zasłon. Kot lub pies próbuje w ten sposób urozmaicić sobie czas do Twojego powrotu.

Jeśli zapewnisz pupilowi dostęp do różnych zabawek lub pobawisz się z nim przed wyjściem i po przyjściu z pracy będzie to korzystne również dla Twojego mieszkania.

zabawa ze zwierzecięm z kotem zrozumiecpupila

  1. Zaspokoisz instynkt łowiecki

W przypadku kotów zabawa wpływa na zdrowie fizyczne, jak również psychiczne. Dzięki polowaniu na maskotkę, czują się jak prawdziwi łowcy, dlatego umiejętna zabawa prowadzi do prawidłowej stymulacji zwierzęcia. Każda złapana mysz, czy piłka to sukces naszego kota 😉

Dzięki zabawie nasze psy, również zaspokajają swoje potrzeby. Pogoń za zabawką to świetna rozrywka dla opiekuna i jego pupila. Pies ma świetną okazję, by złapać swoją zdobycz i „pochwalić się” właścicielowi.

zabawa z kotem ze zwierzęciem zrozumiecpupila

  1. Rozładujesz nagromadzoną energię

Jeśli Twoje zwierzę dużo czasu spędza w mieszkaniu czekając na Twój powrót, potrzebuje ruchu. Dzięki zabawie pupil poprawi swoją aktywność fizyczną, gdyż polowanie wymaga biegania, skakania, jak również skradania się. W ten sposób nawet krótka sesja zabawowa będzie doskonałą okazją na rozładowanie energii.

Codzienna zabawa pozwoli również uniknąć zachowań niepożądanych, które wynikają z braku odpowiedniej stymulacji fizycznej.

zabawa ze zwierzęciem z p

 

Jak widzisz zabawa z pupilem jest bardzo ważna. To świetna okazja do relaksu także dla nas. Musisz jednak pamiętać żeby się zaangażować. Oglądanie telewizji i machanie kotu wędką nic nie da. Twój pupil straci całe zainteresowanie rozrywką. Jeśli chcesz, aby kot lub pies brał aktywny udział w wymyślonej dla niego zabawie poświęć mu 10-15 minut codziennie, a zobaczysz jak wiele możesz zyskać 😉

Jeśli masz ochotę, podziel się swoimi pomysłami na zabawę z pupilem w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.